Atrakcje na Kaszubach

Wieża widokowa – Wieżyca

Atrakcje na Kaszubach? Jedną z głównych kaszubskich atrakcji jest wieża widokowa imienia Jana Pawła II została wzniesiona w 1997 roku. Aby dotrzeć  na szczyt 35-metrowej budowli musimy pokonać aż 182 stopnie! Nie są one jednak szczególnie wysokie, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i osoby starsze nie mają problemów z wejściem na górę – jednym, co może nas zatrzymać jest ewentualny lęk wysokości. Warto go jednak pokonać, ponieważ ze szczytu wieży rozciąga się widok, który zapiera dech w piersi.

 

Źródło: https://www.dzieckowpodrozy.pl/wiezyca-wieza-widokowa-godziny-otwarcia-ceny/


 

Dom do góry nogami w Szymbarku

W Szymbarku znajduje się ciekawy budynek, postawiony… na dachu. Wchodzi się do niego przez okno szczytowe i spacerując po suficie przenosi do minionej epoki, gdyż wnętrze wyposażono w meble z okresu PRL. Oczywiście nie jest to zabieg przypadkowy, bo cały budynek ma symbolizować tamte czasy, kiedy wszystko było na odwrót. Najzabawniejsze jest jednak to, że wyposażenie jest przymocowane do sufitu i trudno tu utrzymać równowagę. Największe wrażenia czekają zwiedzających u góry, a w zasadzie na parterze, gdzie każdy dostaje zawrotów głowy i z trudem przychodzi mu utrzymanie wyprostowanej pozycji. Wizyta w domu do góry nogami to atrakcja na Kaszubach, która zapada w pamięci na długo i sprawia, że na twarzach nawet najpoważniejszych osób pojawia się szeroki uśmiech.

 

Źródło: http://domdogorynogami.pl/


 

Pole golfowe w Postołowie

Pole golfowe w Postołowie położone jest wśród wyjątkowo pięknego krajobrazu Pojezierza Kaszubskiego, 28 km na południe od Gdańska. Projektantem tego pola jest Jeremy Turner, utalentowany i doświadczony szwedzki architekt pól golfowych, który w swojej karierze stworzył ich blisko pięćdziesiąt. Kaszuby obfitują w zielone tereny, które mogą posłużyć do różnego rodzaju sportów i rekreacji.

Pole w Postołowie jest 18-dołkowym polem klasy mistrzowskiej i rozciąga się na obszarze ponad 100 hektarów. Długość trasy do gry wynosi dla:

  • profesjonalistów – 7102 m,
  • amatorów – 6236 m,
  • zaś dla pań – 5122 m.

 

Źródło: https://postolowo.com/


 

Szkoła Jazdy Konnej Bart Team

Bart Team - Szkoła Jazdy Konnej, znajduje się w samym Przywidzu na ul. Sportowej 34, zapraszamy serdecznie zarówno dorosłych wytrawnych jeźdźców jak i najmłodszych. Bliskie spotkanie z końmi to wielka frajda dla wszystkich! Zapraszamy serdecznie 🙂

 

Stok narciarski Przywidz

Ośrodek Narciarski w Przywidzu to 2 wyciągi orczykowe, trasa zjazdowa 900 m, zjazd na dętkach czyli snowtubing, Stacja Rodzinka, czyli trasy do nauki i śnieżnych zabawa dla dzieci, 2 szkoły nauki jazdy na nartach i snowboardzie, wypożyczalnia z serwisem nart i karczma z konkretnym jedzeniem i dobrym piwem 🙂

 

Źródło: http://nartyprzywidz.com.pl/


 

Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny

Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach udostępnia do zwiedzania teren z wystawami stałymi, wnętrza kościoła ze Swornegaci i Bożegopola Wielkiego
oraz inne wyznaczone przez Muzeum wnętrza obiektów. Ciekawa podróż do przeszłości - to atrakcja na Kaszubach, którą warto zobaczyć!


 

Świat Labiryntów

Świat Labiryntów schowany wśród pięknych łąk i kaszubskich lasów przygotowuje co roku nadzwyczajne labirynty dla dzieci. Jeśli szukacie kształcących atrakcji dla dzieci, ciekawych miejsc na Kaszubach, chcecie zorganizować czas wolny dla całej rodziny, to zapraszamy do miejscowości Bliziny, niedaleko Przywidza, na Kaszubach. Świat Labiryntów zaprasza do organizacji wycieczek wszystkie grupy szkolne oraz biura podróży.

 

Źródło: https://www.swiatlabiryntow.pl


 

Kaszubski Park Miniatur

W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata. Przygotowane zostały modele najbardziej znanych obiektów - m.in.; kościołów, zamków, dworków i innych ciekawych budowli. Odtworzona została osada kaszubska, są latarnie morskie. Park oprócz walorów estetycznych pełni role edukacyjną. W trakcie tworzenia jest mapa Kaszub gdzie oglądając obiekty w mikro skali będzie można zaplanować sobie wycieczkę gdzie pojechać w czasie urlopu czy weekendu.